Recenze - PhilHarmonia Octet Prague

Michael Thumser, Frankenpost 15. 7. 2015, PhilHarmonia Octet, koncert  v rámci Mezinárodního hudebního
festival  Mitte Europa , Plavno

 

“… osm muzikantů s lehkostí hledalo všechny nuance Beethovenovy hudby a srozumitelně, s citem a dychtivostí ji dovedli k dokonalosti. Hudebníci vytěžili všechny možnosti barev, kontrastu a šíře zvuku, které jim jejich nástroje nabízejí. Na svém festivalovém vystoupení zaimponovali pražané take skladbou Gideona Kleina a premiérou oktetu Aleše Pavlorka.

PhilHarmonia Octet tak dal vyniknout kontrastu klasické a moderní hudby v tom nejlepším možném provedení! “

Krása dechové harmonie v Jezvé, MHF „Lípa Musica“ 28.září 2015


„… festival svým posluchačům připravil mimořadný umělecký zážitek z oblasti klasické hudby určené pro dechové nástroje. Skladby Beethovena a Mozarta zde provedl vynikající PhilHarmonia Octet posílený o pětici hostů a za svůj skvělý výkon sklidil ovace vstoje. Zvukově barevný a lahodný večer byl další zdařilou exkurzí do království hudebního krásna...Krásný hudební zážitek by však nebyl bez skvělých interpretů, kterými PhilHarmonia Octet společně se svými hosty jednoznačně byly. Jména jako Veverka, Vonášek, Dohnal, Vernyš jsou dnes pojmy a pro svou sólistickou úroveň a zkušenost přináší zcela jiný rozměr do vlastního ansámblu, který je v tomto smyslu stavěný po západním vzoru a prezentuje skutečně nový přístup k interpretaci dechové hudby. Výtečné individuální výkony i přirozená souhra, dynamická odstíněnost a propracovanost výrazu, to byly kvality, které ucho posluchače opravdu pohladily a korunovaly sváteční atmosféru dne.“

 

CD recenze, Supraphon, W.A. Mozart, G.Klein, L.v. Beethoven

“….Technická suverenita všech hráčů, extrémně vybroušená dynamická soudržnost a jednomyslné vnímání kontinuity jednotlivých skladeb – už jen tento trojlístek aspektů řadí předloženou nahrávku do kategorie CD, která byste měli slyšet. A věřte, že takovýchto dalších podobných trojlístků najdete při poslechu souboru PhilHarmonia Octet ještě mnoho.”